fbpx
Saulės elektrinės

Elektrinės prijungimas prie ESO tinklų

Norint prijungti saulės elektrinę prie elektros tinklų, pirmiausia reikia kreiptis į ESO. Prieš tai reikėtų patikrinti, ar įvadas yra tinkamas. Saulės elektrinės galia turi būti tokia pati arba mažesnė už įvado galią. Pavyzdžiui, jei saulės elektrinės galia yra 10 kW, tuomet ir įvado galia turėtų būti nemažesnė nei 10 kW.  Tačiau tai nereiškia, kad tai visos sąlygos, kurios reikalingos norint prisijungti prie saulės elektrinės.

ESO skaičiuoja, kad įvadas maksimaliu galingumu bus naudojamas tik keletą kartų per metus. Tuo tarpu, saulės elektrinė veiks maksimaliu režimu kone kiekvieną dieną.

Būtina gauti visas prisijungimo prie elektros tinklų sąlygas, tačiau to nereikia skubinti. Verčiau tai daryti tinkamai, prieš tai pasitarus su potencialiu saulės elektrinės rangovu. To nepadarius, vėliau atliekami pakeitimai gali būti sudėtingi ir brangiai kainuoti.

Reikia prisiminti, kad ESO dažnai padidina sąmatą. Gedeminas Skilčius prisimena ne vieną atvejį, kai jo įmonė apskundė ESO ir kartu su klientais laimėjo. Jis ragina neskubėti mokėti ESO už prisijungimą ir kreiptis į saulės elektrinių rangovus, kurie galėtų saulės elektrinės savininką atstovauti derinant prisijungimo sąlygas su ESO. Neretai prisijungimo mokestį pavyksta sumažinti ar net visiškai panaikinti.