fbpx
Saulės elektrinės

Kaip praplėsti savo saulės elektrinę?

Klientams dažnai būna aktualus saulės elektrinės praplėtimo klausimas, t.y. naujų modulių prijungimas. Tai ne visada būna paprasta padaryti. Jei nėra optimizatoriaus, norint plėsti saulės elektrinę, tenka ieškoti seno tipo modulių. Pavyzdžiui, jei saulės elektrinės savininkas prieš porą metų pasistatė 320 W galingumo modulius, dabar tokį modulį rasti yra beveik neįmanoma.

Tokiu atveju, plečiant saulės elektrinę reikia arba atjungti dalį modulių, arba prijungti dalį modulių, arba visai nieko nedaryti. Jei yra optimizatorius, tuomet viskas tampa žymiai paprasčiau. Galima pridėti tuo metu rinkoje esantį galingiausią saulės modulį kartu su optimizatoriumi ir sistema veiks puikiai.

Gedeminas Skilčius pabrėžia, kad senieji optimizatoriai puikiai veikia su naujaisiais. Anksčiau buvo optimizatorius P-300, kurio maksimalus galingumas buvo 300 W. Šiuo metu pats naujausias optimizatorius yra S440, o jo galingumas siekia 440 W. Abu šie optimizatoriai puikiai veikia vienoje sistemoje. Būtent tai ir leidžia nevaržomai plėsti saulės elektrinę.