fbpx
Saulės elektrinės

Patarimai renkantis įtampos keitiklį

Renkantis įtampos keitiklį verta žinoti, kad garantija neturėtų būti pagrindinis rodiklis. Gamintojai Europoje ne visada ją suteikia, o kiniečių gamintojai jos išvis nesiūlo. Netgi vieni didžiausių įtampos keitiklių gamintojų siūlo itin trumpą garantiją.

Populiariausias gamintojas iš Kinijos jau kelerius metus negali sutvarkyti monitoringo problemų, todėl visi kinietiški įtampos keitikliai turi tam tikrų niuansų su savo monitoringais. Duomenys dingsta mėnesiais, o tai reiškia, kad tokiu atveju saulės elektrinės savininkas negali stebėti pilno jos pajėgumo. Be to, nuolat reikia įvesti slaptažodį, kurį ne visada lengva atsiminti ir tai sukelia nepatogumų.

Renkantis įtampos keitiklio dydį, reikia įsitikinti, kad jis bus ne per mažas ir ne per didelis. Kiekvienam besistatančiam saulės elektrinę patartina įvertinti, kas kiek laiko norėsis praplėsti saulės modulius, kadangi technologijos nuolat tobulėja, kartu su jomis didėja ir efektyvumas. Jeigu įtampos keitiklis bus pagamintas pagal tradicines technologijas, tuomet nebus įmanoma kažką pridėti prie senųjų modulių. Tad norint išvengti tokios situacijos, reikalingi optimizatoriai.