- Ar apsimoka turėti savo saulės bateriją? Pavyzdžiui, „Tesla Power Wall“ ar kitas?
Finansiškai tikrai neapsimoka. Lietuvoje elektra yra pakankamai pigi ir puikiai veikia dvipusė apskaita. Todėl norint pasaugoti 5000 kWh, baterijoms prireiktų atskiro pastato ir tų sistemų efektyvumas yra tikrai mažas.
Baterijos šiuo metu Lietuvoje neapsimoka, tačiau yra prielaidų manyti, kad vieną dieną „baterijų era“ ateis į Lietuvą ir turėti savo baterijų kaupyklą, kuri pasirūpins jūsų namais, bus finansiškai naudinga.
Baterija, tinkanti saulės elektrinei, kainuoja apytiksliai 7000 eurų. Tokia baterija gali saugoti 10 kWh. 10 kW prijungta prie tinklų saulės elektrinė gali sugeneruoti 70 kWh per dieną. Tokiu atveju, reikėtų 7 saulės baterijų ir tai būtų didžiulė investicija, kuri kainuotų 49000 eurų, kad būtų galima pasaugoti saulės energiją. Be to, 70 kWh nespėsite išnaudoti nei tą pačią, nei kitą dieną, todėl kol kas nėra prasmės turėti savo baterijas.
Saulės baterijos apsimoka tik tada, jeigu galite išnaudoti sukauptą baterijos energiją per vakarą, o ne saugoti kelias dienas į priekį. Saulės baterijos, kaip „Tesla Power Wall“ ar „LG Chem“, yra tinklinės, todėl, jei dingsta elektra, baterijos taip pat išsijungia ir neveikia saulės elektrinė.
Norint turėti saulės elektrinę, kuri veikia dingus elektros energijai, reikės investuoti maždaug 5000 eurų ir rekomenduotina, kad tai būtų „Victron“ sistema.
Norint energiją kaupti baterijose, reikalinga atskira patalpa baterijoms. Šiai dienai sistema su baterijomis finansiškai nenaudinga. Tačiau ši galimybė, tikėtina, bus naudinga ateityje.